Hurtownie kwiatowe i zaopatrzenie kwiaciarni

Hurtownia florystyczna

Kwiaciarnia to oczywiście specyficzne miejsce, które będzie trudno porównać z innym aspektem prowadzenia działalności. Wymaga między innymi specyficznych umiejętności personelu, a co będzie najważniejsze nie każdy jest przygotowany do tego, by pracować jako florysta, nawet jeśli będzie wiele godzin przeznaczał na szkolenia.

Zaopatrzenie kwiaciarni

Podstawą działalności również, gdy chodzi o kwiaciarnie będzie lokal oraz przygotowanie odpowiedniego zaopatrzenia. Powierzchnia uzależniona jest przede wszystkim, albo wyłącznie od naszych finansowych możliwości. Trudno powiedzieć co akurat w naszej okolicy będzie się najlepiej sprawdzać, dlatego to wszystko musi być oczywiście brane pod uwagę. Na rynku mamy i takie firmy, które korzystają z dużych pomieszczeń i takie w małych budkach, które są podobne do kiosków. To oczywiście będzie determinować cenę najmu.

Działalność florystyczna

W kwiaciarni taką istotną kwestią będzie oczywiście zaopatrzenie. Należy zadbać o dobrą hurtownię kwiatów, z której będzie można zamawiać je dla siebie. Jeśli chcemy utrzymać się na rynku należy inwestować w dobre odmiany kwiatów. Na rynku szczególnie holenderskim mamy różnorakie giełdy, które swoje kwiaty oferują. Różne są tutaj doświadczenia klientów, ponieważ można trafić doskonałe kwiaty a może się okazać, że są one w tragicznym stanie i wydane na nie pieniądze można nawet potraktować jak wyrzucone w błoto. Wiele jest giełd i zawsze można pośród nich szukać dobrej dla siebie firmy.

Kwiaty

Oczywistym będzie również to, że nie ma kwiaciarni bez kwiatów. I tutaj pojawia się kluczowa sprawa. Kompetentny pracownik to gwarancja zadowolenia klientów i tak samo stosunkowo tanie kwiaty w dobrym stanie i ładnie wyglądające również będą szansą na to, że uda się nam i zarobić i przetrwać na rynku. Warto więc już długo przed ruszeniem z biznesem rozpocząć poszukiwanie dla siebie dostawców, którzy będą nam przynosić kwiaty. Warto pomyśleć o zawarciu usługi związanej ze strojeniem różnorakich miejsc przed imprezami co oczywiście daje nam szerokie możliwości na zbudowanie sobie zadowolonej bazy klientów. Jeśli będziemy mieli stałą grupę, która z nas korzysta to będzie naszym największym sukcesem i źródłem stałego zysku.

Jacek Biskupek

Redakcja glasser.net.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Obszerna wiedza z dziedziny florystycznej.

Jak odpowiednio prowadzić kwiaciarnię?
Jak odnieść sukces w biznesie florystycznym?
Skąd zamawiane są najlepsze kwiaty?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.