Nie tylko dobra hurtownia florystyczna, czyli jak zarobić na kwiatach

1. Warto się uczyć

Zanim rozpoczniemy swój kwiatowy biznes watro będzie tą branżę odpowiednio poznać. W tym celu można czytać różnorakie publikacje, uczestniczyć w kursach czy szkoleniach. W Polsce znajdziemy już takie szkoły, które działają na podstawie dofinansowania z UE.

2. Dobre miejsce to połowa sukcesu

Jedna z kluczowych decyzji związanych z przygotowaniem własnej kwiaciarni to wybór odpowiedniej lokalizacji. Należy postawić na takie miejsce, gdzie będziemy łatwo dostępni oraz dobrze widoczni. Nie ma sensu wchodzić na rynek, jeśli nie mamy pieniędzy na to, by zakupić sobie dobrą lokalizację czy wynająć jakieś miejsce, gdzie będziemy widoczni. Asortyment kwiaciarni

3. Zwykły bukiet to już za mało

Przy dużej konkurencji na rynku na pewno dobrze będzie traktowana jakaś oferta, która będzie nieco bardziej oryginalna. Czasy, gdy wystarczyły wiązanki goździków, tulipanów czy róż mamy już daleko za sobą. Obecnie trzeba iść w kierunku nowoczesnych pomysłów.

4. Zgodnie z planem

Mając już lokalizację i wiedząc jak należy działać trzeba już przygotować plan działania i uwzględnić tam wszystkie koszty jakie będzie trzeba ponosić. Warto także analizować swoje mocne i słabe strony. 5. Nie każda pora dobra na start Jeśli ktoś na rynku debiutuje musi wybrać dobry moment. Branża kwiatowa w Polsce jest wyjątkowo sezonowa i jeśli nie będziemy mieli dobrego czasu na otwarcie działalności to niestety nie ma szans na osiągnięcie sukcesu.

Zarobek z kwiaciarni

6. Nie tylko giełda kwiatowa

Warunkiem powodzenia będzie wysoka jakość kwiatów. To ona będzie nam gwarantować, że klient zechce do nas wrócić i znów złoży zamówienie. Należy wybrać dla siebie dobrego zaufanego dostawcę. Nie licząc hurtowni czy sklepów internetowych które przywożą bezpośrednio kwiaty do kwiaciarni można je także kupować na giełdach kwiatowych. Taka opcja jest jednak dla tych, którzy mają na pracownika, który nocom będzie mógł się na giełdę udać.

7. A może franczyza?

Trzeba pamiętać, że w tej branży są straty i nie da się ich uniknąć. Jeśli chcemy je minimalizować szansą dla nas może być franczyza w jednej z dużych firm na rynku.

8. Kwiaty są kluczowe

Kwiaciarnie to nie tylko kwiaty cięte czy doniczkowe, ale także różnorakie gadżety, które mogą być interesującym dodatkiem i mogą się dobrze prezentować.

9. Zarzuć sieć

Trudno zaistnieć bez silnej obecność

Natalia Wiśniowska

Redakcja glasser.net.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Obszerna wiedza z dziedziny florystycznej.

Jak odpowiednio prowadzić kwiaciarnię?
Jak odnieść sukces w biznesie florystycznym?
Skąd zamawiane są najlepsze kwiaty?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.